1% dla Schroniska w Orzechowcach


Początek roku to czas, rozliczania podatków od dochodów, które uzyskaliśmy w roku ubiegłym. Do 30 kwietnia 2018 r. – wypełniając PIT – podatnicy mają możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku w Orzechowcach?

Musimy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy numer:

KRS: 0000313847

Pamiętajcie aby w celu szczegółowym 1% koniecznie wpisać:

„Schronisko Orzechowce”

bo tylko wtedy te pieniądze zostaną przekazane na nasze zwierzaki.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać. Nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Każda złotówka przekazana w ten sposób przez Was wesprze nasze bezcenne psy i koty. Dzięki temu będziemy mogli zakupić leki, specjalistyczną karmę, żwirek dla kotów, akcesoria zoologiczne, środki profilaktyczne zapewnić specjalistyczne badania i leczenie zwierzętom schorowanym, starszym i wymagającym szczególnej troski, itp.