Drugie urodziny „Kudłatych serc”


Drodzy zwierzolubni przyjaciele! Dwa lata temu, dokładnie 8 listopada, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie zarejestrowania naszego Stowarzyszenia. Stowarzyszenie „Kudłate serce” powstało z miłości do zwierząt, wrażliwości na ich los, chęci pomocy i poprawy ich codziennej egzystencji. Założyli je posiadacze kudłatych serc, od lat związani ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach pod Przemyślem. Wcześniej samodzielnie organizowali na jego rzecz różnorodne akcje, by wreszcie się zjednoczyć i móc działać jeszcze bardziej efektywnie dzięki połączeniu sił, nowym pomysłom i wspólnym inicjatywom.

Obszar zainteresowań członków Stowarzyszenia jest dość wąski, opiera się bowiem jedynie na pomocy tzw. Orzeszkom. Nie prowadzą interwencji, nie rozwiązują miliona problemów, nie wydają pieniędzy na setki niespójnych działań. Tylko dzięki temu są w stanie naprawdę dobrze pomagać, co przekłada się na poprawę losu orzechowskich zwierzaków.

W ciągu tych dwóch lat wspomogliśmy Schronisko na kwotę ponad 35 tys. złotych! Dzięki Waszej hojności mogliśmy zapewnić specjalistyczne badania i leczenie zwierzętom schorowanym, starszym i wymagającym szczególnej troski, zakupić m.in.: tabletki i środki na kompleksowe odrobaczanie, odkleszczanie i odpchlanie wszystkich przebywających w Schronisku psów i kotów, leki i suplementy dla schroniskowych psów, m.in. wspomagające chorujące pieski serce, wątrobę, nerki, trzustkę, leki dla psów dużych ras z problemami ze stawami i kręgosłupem, specjalistyczną karmę i lekarstwa dla padaczkowego psa, karmę dietetyczną dla psów otyłych, karmę specjalistyczną dla psów z wrażliwym układem pokarmowym i alergiami, kilkaset kilogramów karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, w tym szczeniąt i kociąt, żwirek dla kotów, środki dezynfekcyjne do odkażania izolatki, kwarantanny, boksów, transportówek do przewozu zwierząt, wagę do ważenia małych zwierząt, klatki wiklinowe dla kotów, kastry i baseniki dla psów, materiały do remontów boksów, bud i wybiegów, itp.

Pozyskaliśmy granty pieniężne, które pozwoliły nam wykonać budy dla psów, domki, legowiska i drapaki do wyposażenia małej kociarni, zadaszenie boksów na betoniaku, wydzielenie 3 minisektorów dla psów dużych ras i wymagających więcej przestrzeni i ruchu. Organizowaliśmy również kolejną edycję powiatowego konkursu „Zwierzęta czują, w którym uczniowie ze szkół powiatu przemyskiego mogli się sprawdzić w trzech kategoriach: recytatorskiej, plastycznej i literackiej. Tematem przewodnim występów i prac były uczucia zwierząt, bowiem głównym celem konkursu jest uwrażliwienie na ich los.

Dziękujemy wszystkim ludziom o „kudłatych sercach” za wsparcie. Dzięki Wam nasza pomoc jest realna ponieważ zebrane środki wykorzystujemy jak najrozsądniej na najpilniejsze i nie cierpiące zwłoki potrzeby.

Bądźcie z nami nadal!

Prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia – tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu Stowarzyszenie „Kudłate serce” będzie mogło w pełni rozwinąć skrzydła i jeszcze skuteczniej pomagać orzechowskim bezdomniakom.

Stowarzyszenie „Kudłate serce

Nr konta: 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887

Wpłaty zagraniczne (Donations from other countries):

BIC (SWIFT) RCBWPLPW
IBAN PL 82 1750 0012 0000 0000 3545 9887