III Powiatowy Konkurs „Zwierzęta czują” za nami


18 października 2017 r. już po raz trzeci odbył się konkurs „Zwierzęta czują”. Tym razem jego głównym organizatorem zostało Stowarzyszenie „Kudłate serce”, współorganizatorem natomiast Biblioteka Publiczna w Przemyślu. Patronat honorowy objął jak zwykle kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

Uczniowie ze szkół powiatu przemyskiego mogli się sprawdzić w trzech kategoriach: recytatorskiej, plastycznej i literackiej. Tematem przewodnim występów i prac były uczucia zwierząt, bowiem głównym celem konkursu jest uwrażliwienie na ich los. Poziom konkursowy był jak zwykle bardzo wysoki, nadesłano kilkadziesiąt prac plastycznych i wierszy, można było wysłuchać ponad dwudziestu recytacji. Po burzliwych obradach jury wybrało zwycięzców, którym wręczono nagrody sfinansowane przez „Kudłate serce”. Przyznanie nagród za wyróżniania było możliwe dzięki wsparciu sponsorów: Przychodnia Weterynaryjna Centrum Małych Zwierząt M.P. Barket w Przemyślu, miesięcznik „Przyjaciel pies”, Fundacja „Viva”, Stowarzyszenie „Młodość ze sztuką”, restauracja KFC w Przemyślu.

W tym roku mogliśmy się też poszczycić dwoma patronatami medialnymi ogólnopolskich miesięczników „Przyjaciel pies” i „Kocie sprawy”.

Dziękujemy wszystkich sponsorom, a także uczestnikom, którzy co roku udowadniają, że kwestia odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami i respektowania ich praw jest dla nich niezwykle ważna.